en de
dikanda

NAJBLIŻSZE KONCERTY


18.11

Świeradów Zdrój

BioRezydencja

Start: 20:00

19.11

Dresden

Erlwein Capitol im Ostrapark

Start: 16:00

23.11

Toruń

Klub "OD NOWA"

Start: 20:00

KUP NASZE PŁYTY CD I DVD
sklep
KUP NASZE PŁYTY CD I DVD
KUP NASZE MP3
amazon
itunes
play

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

WAŻNE WYSTĘPY I NAGRODY

• Festiwal Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja 1999 – I nagroda
• Festiwal Eurofolk 1999 – I nagroda
• Montreux Jazz Festival – Montreux 2001
• Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej – Opole 2001, 2002
• Sziget Festival – Budapeszt 2003
• Folkowy Fonogram Roku – III miejsce za płytę Jakhana Jakhana 2002
• Festiwal Folkherbstfestival Plauen 2004 – I nagroda i nagroda publiczności
• Występ w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce 2008
• XVII Przystanek Woodstock – Kostrzyn nad Odrą 2011

DYSKOGRAFIA

• Muzyka czterech stron wschodu (2000)
• Jakhana Jakhana (2002)
• Usztijo (2004)
• Ajotoro (2008)
• Live (2010)
• DIKANDA Live in Zakopane (2013)
• Rassi (2013)

Zespół tworzą:


anna_witczak

Anna Witczak-Czerniawska - śpiew, akordeon

katarzyna_bogusz

Katarzyna Bogusz - śpiew

daniel_kaczmarczyk

Daniel Kaczmarczyk - bębny

piotr_rejdak

Piotr Rejdak - gitara

grzegorz_kolbrecki

Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

szymon_bobrowski

Szymon Bobrowski - trąbka

andrzej_jarzabek

Andrzej Jarząbek Fiś - skrzypce, śpiew

dominik_bienczycki

Dominik Bieńczycki - skrzypce


NEWS

2017.09.27

Zobacz nasz najnowszy teledysk.


Zapraszamy do obejrzenia naszego teledysku do utworu "Miłość / Love", który promuje naszą nową płytę. Już trwa mastering! Na pewno będziemy ją mieli ze sobą na listopadowej trasie! https://www.youtube.com/watch?v=y-Q...

news1

2017.10.28

Nowa płyta gotowa!!!


Devla Devla już jest! W roku, w którym obchodzimy dwudzieste urodziny, dzielimy się z Wami pełnoletnią muzyką. Już niebawem wypatrujcie jej w sklepach muzycznych, internecie,będziemy ją mieli na najbliższych koncertach.

news2

2017.10.29

Dikanda w trasie XX lecia!


Już niebawem wyruszamy w trasę XX lecia zespołu Dikanda. W listopadzie będzie uroczyście: Rzeszów, Kraków, Bielsko Biała, Zakopane, Wrocław, Poznań, Szczecin, Świeradów Zdrój, Drezno, Toruń, Piła, Greifswal, Berlin, Darłowo, Gdańsk, Białystok, Warszawa. Do zobaczenia na koncertach. Będziemy mieć nową płytę!

news3

previewPOPRZEDNI

NASTĘPNYnext


ZAPRASZAMY NA KONCERTY

18.11.2017

Świeradów Zdrój

POLAND
BioRezydencja
http://www.biorezydencja.pl
Start: 20:00

18.11.2017

Świeradów Zdrój
BioRezydencja
http://www.biorezydencja.pl
Start: 20:00
POLAND

18.11

2017

Świeradów Zdrój

BioRezydencja

http://www.biorezydencja.pl

Start: 20:00

POLAND

19.11.2017

Dresden

GERMANY
Erlwein Capitol im Ostrapark
http://www.mzdw.de
Start: 16:00

19.11.2017

Dresden
Erlwein Capitol im Ostrapark
http://www.mzdw.de
Start: 16:00
GERMANY

19.11

2017

Dresden

Erlwein Capitol im Ostrapark

http://www.mzdw.de

Start: 16:00

GERMANY

23.11.2017

Toruń

POLAND
Klub "OD NOWA"
http://odnowa.umk.pl/koncerty/
Start: 20:00

23.11.2017

Toruń
Klub "OD NOWA"
http://odnowa.umk.pl/koncerty/
Start: 20:00
POLAND

23.11

2017

Toruń

Klub "OD NOWA"

http://odnowa.umk.pl/koncerty/

Start: 20:00

POLAND

24.11.2017

Piła

POLAND
Rockopolis
http://rockopolis.pl/
Start: 20:00

24.11.2017

Piła
Rockopolis
http://rockopolis.pl/
Start: 20:00
POLAND

24.11

2017

Piła

Rockopolis

http://rockopolis.pl/

Start: 20:00

POLAND

25.11.2017

Greifswald

GERMANY
PolenmARkT Festival
St. Spiritus - Lange Str. 49/51
Start: 20:00

25.11.2017

Greifswald
PolenmARkT Festival
St. Spiritus - Lange Str. 49/51
Start: 20:00
GERMANY

25.11

2017

Greifswald

PolenmARkT Festival

St. Spiritus - Lange Str. 49/51

Start: 20:00

GERMANY

26.11.2017

Berlin

GERMANY
Badehaus
http://www.badehaus-berlin.com/

26.11.2017

Berlin
Badehaus
http://www.badehaus-berlin.com/
GERMANY

26.11

2017

Berlin

Badehaus

http://www.badehaus-berlin.com/

GERMANY

30.11.2017

Darłowo

POLAND
Kino "Bajka"
ul.Morska 56

30.11.2017

Darłowo
Kino "Bajka"
ul.Morska 56
POLAND

30.11

2017

Darłowo

Kino "Bajka"

ul.Morska 56

POLAND

01.12.2017

Gdańsk

POLAND
Stacja "ORUNIA"
Dworcowa 9
Start: 20:00

01.12.2017

Gdańsk
Stacja "ORUNIA"
Dworcowa 9
Start: 20:00
POLAND

01.12

2017

Gdańsk

Stacja "ORUNIA"

Dworcowa 9

Start: 20:00

POLAND

02.12.2017

Białystok

POLAND
Uniwersyteckie Centrum Kultury
ul. K. Ciołkowskiego 1N
Start: 19:00

02.12.2017

Białystok
Uniwersyteckie Centrum Kultury
ul. K. Ciołkowskiego 1N
Start: 19:00
POLAND

02.12

2017

Białystok

Uniwersyteckie Centrum Kultury

ul. K. Ciołkowskiego 1N

Start: 19:00

POLAND

03.12.2017

Warszawa

POLAND
Klub "Progresja"
https://progresja.com/events/
Start: 20:00

03.12.2017

Warszawa
Klub "Progresja"
https://progresja.com/events/
Start: 20:00
POLAND

03.12

2017

Warszawa

Klub "Progresja"

https://progresja.com/events/

Start: 20:00

POLAND

14.01.2018

Łobez

POLAND
DIKANDA KOLĘDOWO

14.01.2018

Łobez
DIKANDA KOLĘDOWO
POLAND

14.01

2018

Łobez

DIKANDA KOLĘDOWO

POLAND

26.01.2018

Illkirch-Graffenstaden

FRANCE
Iliade Illkirch
http://www.guichetnet.fr/illiade
Start: 20:30

26.01.2018

Illkirch-Graffenstaden
Iliade Illkirch
http://www.guichetnet.fr/illiade
Start: 20:30
FRANCE

26.01

2018

Illkirch-Graffenstaden

Iliade Illkirch

http://www.guichetnet.fr/illiade

Start: 20:30

FRANCE

07.03.2018

Karlsruhe

GERMANY
Jubez
http://www.jubez.de
Start: 20:00

07.03.2018

Karlsruhe
Jubez
http://www.jubez.de
Start: 20:00
GERMANY

07.03

2018

Karlsruhe

Jubez

http://www.jubez.de

Start: 20:00

GERMANY

08.03.2018

Saarbrücken

GERMANY
Breite 63
http://www.breite63.de
Start: 20:00

08.03.2018

Saarbrücken
Breite 63
http://www.breite63.de
Start: 20:00
GERMANY

08.03

2018

Saarbrücken

Breite 63

http://www.breite63.de

Start: 20:00

GERMANY

09.03.2018

Neuried - Ichenheim

GERMANY
Läwe im Löwe
http://www.kulturverein-ichenheim.de
Start: 20:00

09.03.2018

Neuried - Ichenheim
Läwe im Löwe
http://www.kulturverein-ichenheim.de
Start: 20:00
GERMANY

09.03

2018

Neuried - Ichenheim

Läwe im Löwe

http://www.kulturverein-ichenheim.de

Start: 20:00

GERMANY

10.03.2018

Simmersfeld

GERMANY
Fest.Spiel.Haus
http://fest-spiel-haus.de
Start: 20:30

10.03.2018

Simmersfeld
Fest.Spiel.Haus
http://fest-spiel-haus.de
Start: 20:30
GERMANY

10.03

2018

Simmersfeld

Fest.Spiel.Haus

http://fest-spiel-haus.de

Start: 20:30

GERMANY

11.03.2018

Bamberg

GERMANY

11.03.2018

Bamberg
GERMANY

11.03

2018

Bamberg

GERMANY

16.03.2018

Lódź

POLAND
Klub "Scenografia"
http://www.klubscenografia.pl

16.03.2018

Lódź
Klub "Scenografia"
http://www.klubscenografia.pl
POLAND

16.03

2018

Lódź

Klub "Scenografia"

http://www.klubscenografia.pl

POLAND

24.03.2018

Lipsk

GERMANY
UT Connewitz
http://www.utconnewitz.de

24.03.2018

Lipsk
UT Connewitz
http://www.utconnewitz.de
GERMANY

24.03

2018

Lipsk

UT Connewitz

http://www.utconnewitz.de

GERMANY

19.05.2018

Breydin

GERMANY
Kirschweg 1

Start: 20:00

19.05.2018

Breydin
Kirschweg 1
Start: 20:00
GERMANY

19.05

2018

Breydin

Kirschweg 1

Start: 20:00

GERMANY

14.07.2018

Mława

POLAND
Dni Mławy

14.07.2018

Mława
Dni Mławy
POLAND

14.07

2018

Mława

Dni Mławy

POLAND

18.08.2018

Neustadt an der Weinstraße

GERMANY
Open Air im Park der Villa Böhm
http://www.kulturverein-wespennest.de

18.08.2018

Neustadt an der Weinstraße
Open Air im Park der Villa Böhm
http://www.kulturverein-wespennest.de
GERMANY

18.08

2018

Neustadt an der Weinstraße

Open Air im Park der Villa Böhm

http://www.kulturverein-wespennest.de

GERMANY


DYSKOGRAFIA

mcsw

CD - Muzyka czterech stron wschodu, 1999

Czytaj więcej...
Zwiń...
1. Dikanda - 4:43
2. Winko - 3:48
3. Gajde Jano - 4:12
4. Saluto - 2:37
5. Dila Dila - 2:50
6. Folk Song ( mel. żydowska ) - 1:28
7. Pagnulisja - 0:52
8. Hosadyna - 2:13
9. Pakulele - 6:09
10. Ketrin Ketrin - 3:36
11. Stoho Bohu - 2:14
12. Sogonie - 4:55
13. Jovano Jovanke - 4:39
14. Żurawli - 5:16
15. Melodia żydowska - 4:43
16. Scha Still - 5:58
17. Świeci miesiąc - 1:45

Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce
Piotr Rejdak - gitara
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
Daniel Kaczmarczyk - instrumenty perkusyjne


jakhana

CD - Jakhana Jakhana, 2002

Czytaj więcej...
Zwiń...
1 Dekim sim deluma - 4:44
2 Sokolmi - 5:43
3 Dado miro Dado - 3:40
4 Soganie - 2:52
5 O Mama - 4:02
6 La giesango - 6:15
7 A jo roste dia - 4:25
8 Csillagok - 3:59
9 Jakhana Jakhana - 3:49
10 Luba - 4:44
11 Gidamba - lolo - 5:25
12 Sukar - 4:50
13 Bieda - 3:56
Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce
Violina Janiszewska - śpiew
Piotr Rejdak - śpiew, gitara, klarnet
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
Daniel Kaczmarczyk - instrumenty perkusyjne
Adam Dziewałtowski - Gintowt - instrumenty perkusyjne

Gościnnie :
Aram Arabaczjan - duduk, zurna
Tobi - Arkadiusz Laskowski - śpiew, akordeon, klaskanie
Zoran - Robert Laskowski - śpiew, gitara, klaskanie

usztijo

CD - Usztijo, 2004

Czytaj więcej...
Zwiń...
1 Usztijo (Dikanda) - 4:54
2 Lazito (Y.Mitsakis) - 4:11
3 A ma ... (Dikanda) - 4:25
4 Amoriszej (trad.) - 3:29
5 Kin - Chim (Dikanda) - 5:04
6 Fani (trad.) - 3:34
7 Amijasa (Dikanda) - 3:57
8 Ederlezi (trad.) - 8:58
9 Temera (Dikanda) - 3:25
10 Łełka (D.Kaczmarczyk) - 3:19
Ania Witczak - śpiew, akordeon
Kasia Dziubak - skrzypce, śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

nagrano w studiu DR w Wiśle kwiecień 2004
realizacja : Cezary Borkowski

ajotoro

CD - Ajotoro, 2008

Czytaj więcej...
Zwiń...
1. Ajotoro (Dikanda)
2. Me minise i gapi mou (Macedonia trad.)
3. Kokodoi (Gypsy trad.)
4. Kaman song (Rajasthan trad.)
5. Szirato (Dikanda)
6. Piriwiejsa (Russian trad.)
7. Jokoriste czarno (Dikanda)
8. Staro nevestinsko (Balcan trad.,lyr. by Dikanda)
9. Sadila moma (Bulgarian trad.)
10. Szai dżela (Dikanda)
Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce, altówka
Daniel Kaczmarczyk - bębny, instr. perkusyjne
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

Gościnnie :
Cezary Borkowski - fortepian, instr. klawiszowe

recorded at Studio DR, Wisła, October 2007
mixed & mastered - Cezary Borkowski

cd_live

2 CD - Live in Zakopane

Czytaj więcej...
Zwiń...
CD1:
1. Stoho Bohu
2. Sokolmi
3. Usztijo
4. Lazito
5. Jakhana Jakhana
6. Casillagok
7. Fani
8. Ajde Jano
9. Jokoriste Czarno
10. Kaman Song

CD2:
1. Ajatoro
2. Szai Dżela
3. Usti Baba
4. Temera
5. Amijasa
6. Bieda
7. Hanka
8. Ederlezi
Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce, altówka
Kasia Bogusz-śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny, instr. perkusyjne
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

Gościnnie:
Andrzej Jarząbek "FIŚ" - śpiew,skrzypce
Krzysztof Czech - śpiew,skrzypce
Paweł Trebunia-Tutka - altówka
Szymon Bobrowski - trąbka

rassi

CD - Rassi, 2013

Czytaj więcej...
Zwiń...
1. Rassi
2. Usti baba (trad.)
3. Dumy moi
4. De le lej
5. Kori
6. Gusta mi magla (trad.)
7. Pustono ludo (trad.)
8. Ajde divla ajde mamo
9. Hanka (trad.)
10. A ivan ta (trad.)
11. Dejla lelija
Anna Witczak-Czerniawska - vocal,accordion
Kasia Dziubak - vocal,violin
Kasia Bogusz - vocal
Grzegorz Kolbrecki - doubble bass
Daniel Kaczmarczyk - drums
Piotr Rejdak - guitars
Gościnnie:
Andrzej 'Fiś' Jarząbek - violin
Szymon Bobrowski - brass instruments
Karol Nowacki - nord (kori)
recording,mixing and mastering - Krzysztof Kaźmierczak
mixing assistant - Grzegorz Kolbrecki

dvd_live

2 DVD - Live in Zakopane

Czytaj więcej...
Zwiń...
DVD1:
1. Stoho Bohu
2. Sokolmi
3. Usztijo
4. Lazito
5. Jakhana Jakhana
6. Casillagok
7. Fani
8. Ajde Jano
9. Jokoriste Czarno
10. Kaman Song

DVD2:
1. Ajatoro
2. Szai Dżela
3. Usti Baba
4. Temera
5. Amijasa
6. Bieda
7. Hanka
8. Ederlezi
Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce, altówka
Kasia Bogusz-śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny, instr. perkusyjne
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

Gościnnie:
Andrzej Jarząbek "FIŚ" - śpiew,skrzypce
Krzysztof Czech - śpiew,skrzypce
Paweł Trebunia-Tutka - altówka
Szymon Bobrowski - trąbka

dvd_live

Devla Devla, 2017 - NOWOŚĆ!

Czytaj więcej...
Zwiń...
1. Coś mnie gna - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, muzyka: Dikanda
2. Devla Devla - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, Katarzyna Bogusz, muzyka: Dikanda
3. Africa Zina - tekst: trad., muzyka: trad.
4. Miłość [Love] - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, muzyka: Dikanda
5. Kolo dai mena - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, Katarzyna Bogusz, trad., muzyka: Dikanda
6. Ritarita - muzyka: Dikanda
7. Nassam alayna al hawa - tekst: Rahbani Brothers, muzyka: Dikanda
8. Kis kece lanyom - muzyka: trad.
9 Dziarsko baba. - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, muzyka: Dikanda
10 Yamali charme alah - tekst i muzyka: Mustapha El Boudani
11 Przebudzenie - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, muzyka: Dikanda
Anna Witczak - śpiew, akordeon, saz
Katarzyna Bogusz - śpiew, saggat
Daniel Kaczmarczyk - bębny, instr. perkusyjne, saz
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
Szymon Bobrowski - trąbka
Andrzej Fiś Jarząbek - śpiew, skrzypce

Gościnnie:
Mustapha El Boudani (Moroko) – 3, 10 – śpiew, gitara, quarkabeb
Abdou Ouardi (Moroko) – 7 – śpiew
Daphyd Sens from Omnia (Holandia) – 10 – didgeridoo
Przemysław Smaczny (Polska) – 8 – perkusja

DLA ORAGNIZATORÓW

(PLIKI DO POBRANIA)

Notka biograficzna zespołu - POBIERZ
Rider techniczny - POBIERZ
Logo - projekcja 3:4 - POBIERZ
Logo - projekcja 16:9 - POBIERZ
Plakat - POBIERZ
Zdjęcia wysokiej rozdzielczości - OTWÓRZ
Zdjęcia niskiej rozdzielczości - OTWÓRZ

REZERWACJA (PL)

Grzegorz Kolbrecki
+48 604 517 574
greg@kaprolmusic.com
Kaprol Music


REZERWACJA (EN/DE)

Szymon Bobrowski
+48 505 217 373
dikandamusic@gmail.com

REZERWACJA (PL)

Grzegorz Kolbrecki
+48 604 517 574
greg@kaprolmusic.com
Kaprol Music

REZERWACJA (EN/DE)

Szymon Bobrowski
+48 505 217 373
dikandamusic@gmail.com

© dariuszpuk.pl