en de
dikanda

NAJBLIŻSZE KONCERTY


20.07

Sulęczyno

DIKANDA & MARKO KUKOBAT

Start: 19:00

26.07

Szczawnica

"Festiwal Ethno Novo"

Start: 19:00

03.08

Kościelisko

KONCERT w ramach "Lata w Koscielisku"

KUP NASZE PŁYTY CD I DVD
sklep
KUP NASZE PŁYTY CD I DVD

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

WAŻNE WYSTĘPY I NAGRODY

• Festiwal Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja 1999 – I nagroda
• Festiwal Eurofolk 1999 – I nagroda
• Montreux Jazz Festival – Montreux 2001
• Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej – Opole 2001, 2002
• Sziget Festival – Budapeszt 2003
• Folkowy Fonogram Roku – III miejsce za płytę Jakhana Jakhana 2002
• Festiwal Folkherbstfestival Plauen 2004 – I nagroda i nagroda publiczności
• Występ w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce 2008
• XVII Przystanek Woodstock – Kostrzyn nad Odrą 2011

DYSKOGRAFIA

• Muzyka czterech stron wschodu (2000)
• Jakhana Jakhana (2002)
• Usztijo (2004)
• Ajotoro (2008)
• Live (2010)
• DIKANDA Live in Zakopane (2013)
• Rassi (2013)
• Devla Devla (2017)

Zespół tworzą:


anna_witczak

Anna Witczak-Czerniawska - śpiew, akordeon

katarzyna_bogusz

Katarzyna Bogusz - śpiew

daniel_kaczmarczyk

Daniel Kaczmarczyk - bębny

piotr_rejdak

Piotr Rejdak - gitara

grzegorz_kolbrecki

Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

szymon_bobrowski

Szymon Bobrowski - trąbka

dominik_bienczycki

Dominik Bieńczycki - skrzypce


NEWS

2019.03.01

Niebawem premiera naszego nowego teledysku.


Myślicie, że próżnujemy? Bynajmniej! Niebawem premiera naszego naszego nowego teledysku. A już w marcu zagramy 11 koncertów. do zobaczenia!

news1

2019.04.17

Dikanda i Marko Kukobat.


Kto był na marcowych koncertach w Zakopanem, Starym Sączu, Svidniku temu zapewne gra do dzisiaj "Kadilak" w wykonaniu Dikandy i Marko Kukobata. Niebawem planujemy nagranie tego utworu i wydanie singla. Na pewno w najbliższym czasie usłyszycie kolejne wspólne utwory. Tymczasem Wesołych Świąt Wielkanocnych.

news2

2019.06.17

Teledysk KoloDaiMena.


Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego teledysku. Powstawał długo, ale efekt bardzo nam się podoba. Mamy nadzieję, że taka fabuła do naszej muzyki przypadnie Wam też do gustu. Miłego oglądania i słuchania: https://www.youtube.com/watch?v=qgw...

news3

previewPOPRZEDNI


ZAPRASZAMY NA KONCERTY

20.07.2019

Sulęczyno

POLAND
DIKANDA & MARKO KUKOBAT
"Festival Akordeonowy" Gminny Ośrodek Kultury
Start: 19:00

20.07.2019

Sulęczyno
DIKANDA & MARKO KUKOBAT
"Festival Akordeonowy" Gminny Ośrodek Kultury
Start: 19:00
POLAND

20.07

2019

Sulęczyno

DIKANDA & MARKO KUKOBAT

"Festival Akordeonowy" Gminny Ośrodek Kultury

Start: 19:00

POLAND

26.07.2019

Szczawnica

POLAND
"Festiwal Ethno Novo"
Dworek Gościnny w Szczawnicy
Start: 19:00

26.07.2019

Szczawnica
"Festiwal Ethno Novo"
Dworek Gościnny w Szczawnicy
Start: 19:00
POLAND

26.07

2019

Szczawnica

"Festiwal Ethno Novo"

Dworek Gościnny w Szczawnicy

Start: 19:00

POLAND

03.08.2019

Kościelisko

POLAND
KONCERT w ramach "Lata w Koscielisku"
Scena plenerowa Kościelisko Chotarz

03.08.2019

Kościelisko
KONCERT w ramach "Lata w Koscielisku"
Scena plenerowa Kościelisko Chotarz
POLAND

03.08

2019

Kościelisko

KONCERT w ramach "Lata w Koscielisku"

Scena plenerowa Kościelisko Chotarz

POLAND

04.08.2019

Mera

ROMANIA
MÉRA WORLD MUSIC FESTIVAL

Start: 20:00

04.08.2019

Mera
MÉRA WORLD MUSIC FESTIVAL
Start: 20:00
ROMANIA

04.08

2019

Mera

MÉRA WORLD MUSIC FESTIVAL

Start: 20:00

ROMANIA

07.08.2019

Budapest Sziget Festival

HUNGARY
DIKANDA & Marko Kukobat
Global Village Stage Sziget
Start: 18:30

07.08.2019

Budapest Sziget Festival
DIKANDA & Marko Kukobat
Global Village Stage Sziget
Start: 18:30
HUNGARY

07.08

2019

Budapest Sziget Festival

DIKANDA & Marko Kukobat

Global Village Stage Sziget

Start: 18:30

HUNGARY

10.08.2019

Kłodzko

POLAND
"Dni Twierdzy Kłodzko"
ul. Grodzisko 1
Start: 19:00

10.08.2019

Kłodzko
"Dni Twierdzy Kłodzko"
ul. Grodzisko 1
Start: 19:00
POLAND

10.08

2019

Kłodzko

"Dni Twierdzy Kłodzko"

ul. Grodzisko 1

Start: 19:00

POLAND

17.08.2019

Lubniewice

POLAND
"Folkowe Lubniewice"
Plac Wolności
Start: 20:00

17.08.2019

Lubniewice
"Folkowe Lubniewice"
Plac Wolności
Start: 20:00
POLAND

17.08

2019

Lubniewice

"Folkowe Lubniewice"

Plac Wolności

Start: 20:00

POLAND

23.08.2019

Miłakowo k.Morąga

POLAND
"Siedem Aniołów"

Start: 21:00

23.08.2019

Miłakowo k.Morąga
"Siedem Aniołów"
Start: 21:00
POLAND

23.08

2019

Miłakowo k.Morąga

"Siedem Aniołów"

Start: 21:00

POLAND

24.08.2019

Czerwińsk

POLAND
Festiwal Campo Bosco
Klasztor Salezjanów Ul. Klasztorna 23
Start: 21:00

24.08.2019

Czerwińsk
Festiwal Campo Bosco
Klasztor Salezjanów Ul. Klasztorna 23
Start: 21:00
POLAND

24.08

2019

Czerwińsk

Festiwal Campo Bosco

Klasztor Salezjanów Ul. Klasztorna 23

Start: 21:00

POLAND

30.08.2019

Dąbrowa Górnicza

POLAND
"Muzyka Nad Wodą"
Molo przy Pogorii 3
Start: 20:00

30.08.2019

Dąbrowa Górnicza
"Muzyka Nad Wodą"
Molo przy Pogorii 3
Start: 20:00
POLAND

30.08

2019

Dąbrowa Górnicza

"Muzyka Nad Wodą"

Molo przy Pogorii 3

Start: 20:00

POLAND

31.08.2019

Krosno

POLAND
Zakończenie Radia Biwak

31.08.2019

Krosno
Zakończenie Radia Biwak
POLAND

31.08

2019

Krosno

Zakończenie Radia Biwak

POLAND

01.09.2019

Reinsberg

GERMANY
Ananda Spirit Festival
Ananda Hof Kirchweg 3
Start: 13:00

01.09.2019

Reinsberg
Ananda Spirit Festival
Ananda Hof Kirchweg 3
Start: 13:00
GERMANY

01.09

2019

Reinsberg

Ananda Spirit Festival

Ananda Hof Kirchweg 3

Start: 13:00

GERMANY

06.09.2019

Neißeaue

GERMANY
FESTIVAL FOLKLORUM
Kulturinsel Einsiedel 1
Start: 23:30

06.09.2019

Neißeaue
FESTIVAL FOLKLORUM
Kulturinsel Einsiedel 1
Start: 23:30
GERMANY

06.09

2019

Neißeaue

FESTIVAL FOLKLORUM

Kulturinsel Einsiedel 1

Start: 23:30

GERMANY

07.09.2019

Aschersleben

GERMANY
Aschersleber Kulturanstalt
Hecknerstr. 6
Start: 21:30

07.09.2019

Aschersleben
Aschersleber Kulturanstalt
Hecknerstr. 6
Start: 21:30
GERMANY

07.09

2019

Aschersleben

Aschersleber Kulturanstalt

Hecknerstr. 6

Start: 21:30

GERMANY

08.09.2019

Szczecin

POLAND
DIKANDA & MARKO KUKOBAT
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Start: 17:00

08.09.2019

Szczecin
DIKANDA & MARKO KUKOBAT
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Start: 17:00
POLAND

08.09

2019

Szczecin

DIKANDA & MARKO KUKOBAT

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza

Start: 17:00

POLAND

10.09.2019

Sokołów Podlaski

POLAND
Festiwal Europejskich Spotkań Folklorystycznych
Sokołowski Ośrodek Kultury
Start: 18:00

10.09.2019

Sokołów Podlaski
Festiwal Europejskich Spotkań Folklorystycznych
Sokołowski Ośrodek Kultury
Start: 18:00
POLAND

10.09

2019

Sokołów Podlaski

Festiwal Europejskich Spotkań Folklorystycznych

Sokołowski Ośrodek Kultury

Start: 18:00

POLAND

05.10.2019

Cuxhaven

GERMANY
Cuxhaven Hapag-Halle Steubenhöft
Lentzstraße 1
Start: 20:00

05.10.2019

Cuxhaven
Cuxhaven Hapag-Halle Steubenhöft
Lentzstraße 1
Start: 20:00
GERMANY

05.10

2019

Cuxhaven

Cuxhaven Hapag-Halle Steubenhöft

Lentzstraße 1

Start: 20:00

GERMANY

06.10.2019

Altranft Bad Freienwalde

GERMANY


Start: 15:30

06.10.2019

Altranft Bad Freienwalde
Start: 15:30
GERMANY

06.10

2019

Altranft Bad Freienwalde

Start: 15:30

GERMANY

25.10.2019

Jena

GERMANY
Wohngemeinschaft im Kulturbahnof Jena
Spitzweidenweg 28
Start: 21:30

25.10.2019

Jena
Wohngemeinschaft im Kulturbahnof Jena
Spitzweidenweg 28
Start: 21:30
GERMANY

25.10

2019

Jena

Wohngemeinschaft im Kulturbahnof Jena

Spitzweidenweg 28

Start: 21:30

GERMANY

26.10.2019

Wabern

GERMANY
Wabern Kulturbahnhof
Bahnhofstraße 1
Start: 19:30

26.10.2019

Wabern
Wabern Kulturbahnhof
Bahnhofstraße 1
Start: 19:30
GERMANY

26.10

2019

Wabern

Wabern Kulturbahnhof

Bahnhofstraße 1

Start: 19:30

GERMANY

15.11.2019

Bielsko Biała

POLAND
"Metrum Jazz Club" Ul.Partyzantów 22,
43-300 Bielsko-Biała
Start: 20:00

15.11.2019

Bielsko Biała
"Metrum Jazz Club" Ul.Partyzantów 22,
43-300 Bielsko-Biała
Start: 20:00
POLAND

15.11

2019

Bielsko Biała

"Metrum Jazz Club" Ul.Partyzantów 22,

43-300 Bielsko-Biała

Start: 20:00

POLAND

22.11.2019

Kraków

POLAND
Akademickie Centrum Kultury "STUDIO"
Ul.Witolda Budryka 4
Start: 20:00

22.11.2019

Kraków
Akademickie Centrum Kultury "STUDIO"
Ul.Witolda Budryka 4
Start: 20:00
POLAND

22.11

2019

Kraków

Akademickie Centrum Kultury "STUDIO"

Ul.Witolda Budryka 4

Start: 20:00

POLAND

28.11.2019

Łódź

POLAND
Klub "Scenografia"
Zachodnia 81/83
Start: 20:00

28.11.2019

Łódź
Klub "Scenografia"
Zachodnia 81/83
Start: 20:00
POLAND

28.11

2019

Łódź

Klub "Scenografia"

Zachodnia 81/83

Start: 20:00

POLAND

29.11.2019

Toruń

POLAND
Klub "Od Nowa"
Gagarina 37a
Start: 20:00

29.11.2019

Toruń
Klub "Od Nowa"
Gagarina 37a
Start: 20:00
POLAND

29.11

2019

Toruń

Klub "Od Nowa"

Gagarina 37a

Start: 20:00

POLAND


DYSKOGRAFIA

mcsw

CD - Muzyka czterech stron wschodu, 1999

Czytaj więcej...
Zwiń...
1. Dikanda - 4:43
2. Winko - 3:48
3. Gajde Jano - 4:12
4. Saluto - 2:37
5. Dila Dila - 2:50
6. Folk Song ( mel. żydowska ) - 1:28
7. Pagnulisja - 0:52
8. Hosadyna - 2:13
9. Pakulele - 6:09
10. Ketrin Ketrin - 3:36
11. Stoho Bohu - 2:14
12. Sogonie - 4:55
13. Jovano Jovanke - 4:39
14. Żurawli - 5:16
15. Melodia żydowska - 4:43
16. Scha Still - 5:58
17. Świeci miesiąc - 1:45

Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce
Piotr Rejdak - gitara
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
Daniel Kaczmarczyk - instrumenty perkusyjne


jakhana

CD - Jakhana Jakhana, 2002

Czytaj więcej...
Zwiń...
1 Dekim sim deluma - 4:44
2 Sokolmi - 5:43
3 Dado miro Dado - 3:40
4 Soganie - 2:52
5 O Mama - 4:02
6 La giesango - 6:15
7 A jo roste dia - 4:25
8 Csillagok - 3:59
9 Jakhana Jakhana - 3:49
10 Luba - 4:44
11 Gidamba - lolo - 5:25
12 Sukar - 4:50
13 Bieda - 3:56
Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce
Violina Janiszewska - śpiew
Piotr Rejdak - śpiew, gitara, klarnet
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
Daniel Kaczmarczyk - instrumenty perkusyjne
Adam Dziewałtowski - Gintowt - instrumenty perkusyjne

Gościnnie :
Aram Arabaczjan - duduk, zurna
Tobi - Arkadiusz Laskowski - śpiew, akordeon, klaskanie
Zoran - Robert Laskowski - śpiew, gitara, klaskanie

usztijo

CD - Usztijo, 2004

Czytaj więcej...
Zwiń...
1 Usztijo (Dikanda) - 4:54
2 Lazito (Y.Mitsakis) - 4:11
3 A ma ... (Dikanda) - 4:25
4 Amoriszej (trad.) - 3:29
5 Kin - Chim (Dikanda) - 5:04
6 Fani (trad.) - 3:34
7 Amijasa (Dikanda) - 3:57
8 Ederlezi (trad.) - 8:58
9 Temera (Dikanda) - 3:25
10 Łełka (D.Kaczmarczyk) - 3:19
Ania Witczak - śpiew, akordeon
Kasia Dziubak - skrzypce, śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

nagrano w studiu DR w Wiśle kwiecień 2004
realizacja : Cezary Borkowski

ajotoro

CD - Ajotoro, 2008

Czytaj więcej...
Zwiń...
1. Ajotoro (Dikanda)
2. Me minise i gapi mou (Macedonia trad.)
3. Kokodoi (Gypsy trad.)
4. Kaman song (Rajasthan trad.)
5. Szirato (Dikanda)
6. Piriwiejsa (Russian trad.)
7. Jokoriste czarno (Dikanda)
8. Staro nevestinsko (Balcan trad.,lyr. by Dikanda)
9. Sadila moma (Bulgarian trad.)
10. Szai dżela (Dikanda)
Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce, altówka
Daniel Kaczmarczyk - bębny, instr. perkusyjne
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

Gościnnie :
Cezary Borkowski - fortepian, instr. klawiszowe

recorded at Studio DR, Wisła, October 2007
mixed & mastered - Cezary Borkowski

cd_live

2 CD - Live in Zakopane

Czytaj więcej...
Zwiń...
CD1:
1. Stoho Bohu
2. Sokolmi
3. Usztijo
4. Lazito
5. Jakhana Jakhana
6. Casillagok
7. Fani
8. Ajde Jano
9. Jokoriste Czarno
10. Kaman Song

CD2:
1. Ajatoro
2. Szai Dżela
3. Usti Baba
4. Temera
5. Amijasa
6. Bieda
7. Hanka
8. Ederlezi
Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce, altówka
Kasia Bogusz-śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny, instr. perkusyjne
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

Gościnnie:
Andrzej Jarząbek "FIŚ" - śpiew,skrzypce
Krzysztof Czech - śpiew,skrzypce
Paweł Trebunia-Tutka - altówka
Szymon Bobrowski - trąbka

rassi

CD - Rassi, 2013

Czytaj więcej...
Zwiń...
1. Rassi
2. Usti baba (trad.)
3. Dumy moi
4. De le lej
5. Kori
6. Gusta mi magla (trad.)
7. Pustono ludo (trad.)
8. Ajde divla ajde mamo
9. Hanka (trad.)
10. A ivan ta (trad.)
11. Dejla lelija
Anna Witczak-Czerniawska - vocal,accordion
Kasia Dziubak - vocal,violin
Kasia Bogusz - vocal
Grzegorz Kolbrecki - doubble bass
Daniel Kaczmarczyk - drums
Piotr Rejdak - guitars
Gościnnie:
Andrzej 'Fiś' Jarząbek - violin
Szymon Bobrowski - brass instruments
Karol Nowacki - nord (kori)
recording,mixing and mastering - Krzysztof Kaźmierczak
mixing assistant - Grzegorz Kolbrecki

dvd_live

2 DVD - Live in Zakopane

Czytaj więcej...
Zwiń...
DVD1:
1. Stoho Bohu
2. Sokolmi
3. Usztijo
4. Lazito
5. Jakhana Jakhana
6. Casillagok
7. Fani
8. Ajde Jano
9. Jokoriste Czarno
10. Kaman Song

DVD2:
1. Ajatoro
2. Szai Dżela
3. Usti Baba
4. Temera
5. Amijasa
6. Bieda
7. Hanka
8. Ederlezi
Anna Witczak - śpiew, akordeon
Katarzyna Dziubak - śpiew, skrzypce, altówka
Kasia Bogusz-śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny, instr. perkusyjne
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

Gościnnie:
Andrzej Jarząbek "FIŚ" - śpiew,skrzypce
Krzysztof Czech - śpiew,skrzypce
Paweł Trebunia-Tutka - altówka
Szymon Bobrowski - trąbka

dvd_live

Devla Devla, 2017 - NOWOŚĆ!

Czytaj więcej...
Zwiń...
1. Coś mnie gna - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, muzyka: Dikanda
2. Devla Devla - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, Katarzyna Bogusz, muzyka: Dikanda
3. Africa Zina - tekst: trad., muzyka: trad.
4. Miłość [Love] - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, muzyka: Dikanda
5. Kolo dai mena - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, Katarzyna Bogusz, trad., muzyka: Dikanda
6. Ritarita - muzyka: Dikanda
7. Nassam alayna al hawa - tekst: Rahbani Brothers, muzyka: Dikanda
8. Kis kece lanyom - muzyka: trad.
9 Dziarsko baba. - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, muzyka: Dikanda
10 Yamali charme alah - tekst i muzyka: Mustapha El Boudani
11 Przebudzenie - tekst: Anna Witczak-Czerniawska, muzyka: Dikanda
Anna Witczak - śpiew, akordeon, saz
Katarzyna Bogusz - śpiew, saggat
Daniel Kaczmarczyk - bębny, instr. perkusyjne, saz
Piotr Rejdak - gitary
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
Szymon Bobrowski - trąbka
Andrzej Fiś Jarząbek - śpiew, skrzypce

Gościnnie:
Mustapha El Boudani (Moroko) – 3, 10 – śpiew, gitara, quarkabeb
Abdou Ouardi (Moroko) – 7 – śpiew
Daphyd Sens from Omnia (Holandia) – 10 – didgeridoo
Przemysław Smaczny (Polska) – 8 – perkusja

DLA ORAGNIZATORÓW

(PLIKI DO POBRANIA)

Notka biograficzna zespołu - POBIERZ
Rider techniczny - POBIERZ
Backline rider (Tylko w przypadku, gdy zespół przylatuje samolotem)- POBIERZ
Logo - projekcja 3:4 - POBIERZ
Logo - projekcja 16:9 - POBIERZ
Plakat - POBIERZ
Zdjęcia wysokiej rozdzielczości - OTWÓRZ
Zdjęcia niskiej rozdzielczości - OTWÓRZ

REZERWACJA (PL)

Grzegorz Kolbrecki
+48 604 517 574
greg@kaprolmusic.com
Kaprol Music


REZERWACJA (EN/DE)

Szymon Bobrowski
+48 505 217 373
szymon.bobrowski@gmail.com
Ethnofield

REZERWACJA (PL)

Grzegorz Kolbrecki
+48 604 517 574
greg@kaprolmusic.com
Kaprol Music

REZERWACJA (EN/DE)

Szymon Bobrowski
+48 505 217 373
szymon.bobrowski@gmail.com
Ethnofield

© dariuszpuk.pl